SEO Çalışmasının İşletmelere Faydaları

İnsan vücudu için su ne kadar önemliyse işletmeler için de müşteriler o kadar önemlidir. Bir firma eğer müşterilere ulaşamıyorsa ve bunun sonucunda ürünlerini satamıyorsa, bu firmanın çok da uzak olmayan bir zaman içerisinde kapanacağı söylemek zor değildir. Bir işletme piyasadaki en iyi ürüne ya da hizmete sahip olsa da eğer görünür değil ve aratıldığında bulunamıyorsa bu firma istediği satışları yapamayacaktır.

Bu nedenle firmaların müşterilere ulaşması hayati önem taşımaktadır. Günümüzde müşterilere ulaşmanın en etkili ve ucuz yollarından birisi Google’da ilk sayfada ve en üst sıralarda çıkmaktır. Artık insanlar satın almak istedikleri ürün ya da hizmetleri klasik yöntemler yerine Google’da aratarak bulmaktadırlar. Google’da üst sırada çıkan firmalar müşterileri web sitelerine çekerken geri sırada kalanlar maalesef bu potansiyelden yararlanamamaktadırlar.

Borrell Associates tarafından yapılan bir araştırmaya göre sadece Amerika’da işletmelerin SEO’ya yaptığı yatırımın 2016 yılında 65 milyar doları geçmesi beklenmektedir. Bu rakamın 2020 yılında 80 milyar doları aşması öngörülmektedir. Bunun en büyük nedeni işletme sahiplerinin arama motoru optimizasyonu sayesinde elde edecekleri müşteri potansiyelinin ve gelirin farkına varmalarıdır.

Tepe SEO firması kendisini kanıtlamış strateji ve dünyadaki en iyi SEO uzmanları ile gerçekleştirdiği bilgi alışverişi ve araştırma & geliştirme çalışmaları ile Türkiye’nin en iyi SEO firması olmaya adaydır.

İstanbul SEO ajansı