Nasıl Kilo Verilir?

Kilo verme insanların gündemlerinden hiç düşmeyen konuların başında yer alır. İlaçlardan zayıflama ekipmanlarına, diyet kitaplarından TV programlarına varıncaya kadar bu sektörün büyüklüğü milyar dolarları bulmuştur.

Kilo alma ve kilo verme basit bir formüle dayanır

Kilo alma ve kilo verme basit bir formüle dayanır

Maalesef çoğu insan kilo vermenin arkasında bir sır olduğunu sanarak ancak mucizevi bir formül (ilaç, zayıflama aleti vs) ile kilo verilebileceğini düşünür. Bu sektörden para kazanan firmaların yayınladığı aldatıcı reklamlar vasıtasıyla insanların kandırılmasının da bu düşüncede payı vardır. Sonuç olarak, insanlar bu yanlış yöntemlerle boşuna zaman, emek ve para harcarlar. Daha da kötüsü sağlıklarına zarar veren durumlara düşerler.

Halbuki kilo alma ve kilo verme çok basit bir formüle dayanır. Eğer mucize olarak adlandırılacak bir formül varsa o da bu formüldür.

Alınan Kalori > Verilen Kalori => Kilo alma

Verilen Kalori > Alınan Kalori => Kilo verme

Alınan kalori verilen kaloriden daha fazla ise kilo alınır. Bunun tam tersi durumunda, yani verilen kalori alınan kaloriden daha fazla ise kilo verilir.

Kilo vermek isteyen kişinin yapması gereken bu formülü hayata geçirmektir. Un, yağ, şeker gibi yüksek kalorili yiyecekleri azaltarak ve sağlıklı beslenerek alınan kalori değeri düşürülebilir. Bunun yanında spor (kardiyovasküler egzersizler) ya da yürüyüş yaparak verilen kalori miktarı arttırılabilir.

Artık siz de kilo alıp vermenin arkasındaki gerçek mucizevi formülü biliyorsunuz.