Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS) Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Çalışan sayısının çok fazla olduğu firmalar için PDKS yazılımları personel yönetimini ve takibini daha verimli hale getirir. Daha kolay bir şekilde çalışanların giriş ve çıkış saatlerini takip ederek, kayıp zamanların tespit edilmesini sağlayan PDKS yazılımlarının sunduğu önemli avantajlar vardır. Personelle ilgili maaş ödemelerini daha iyi yönetebilmek için PDKS tarafından sunulan avantajlar şu şekildedir:

  1. İşgücü kaybını önlemeye yardım eder

Personelin devamlılığının takip edilmesi işgücü kaybının kontrol altına alınmasını sağlar. Giriş ve çıkış saatlerinden, mesai ve izin gibi birçok şeyin takibinin yapılabildiği yazılım sayesinde personelle ilgili kararlar daha iyi alınabilir.

  1. Parmak izi veya biometrik tanıma sistemleriyle çalışabilir

PDKS yazılımlarla parmak izi ve biometrik tanıma cihazları birlikte çalışabilir. Böylece personelle ilgili bilgilere daha doğru şekilde ulaşılabilir. Yeni nesil sistemlerle entegre olan PDKS yazılımları en doğru sonuçların analiz edilmesini sağlayarak, insan kaynakları için önemli veriler sunar.

  1. Vardiyaların daha iyi yönetilmesini sağlar

Vardiyalı sistemle çalışan şirketlerin personellerini daha iyi yönetebilmelerini sağlar. Esnek ve parametrik özelliklere sahip PDKS sistemi, firmanın çalışma prensiplerine göre personel kaydı tutar.

  1. Personel girme, görev atama ve yetkilendirme

Sistem üzerinden personele mesai atama, izin girişlerini yapma veya yeni personel girişi gibi işlemler toplu halde yapılabilir. Personelle ilgili tüm değişiklikler sistemde de yerine getirilerek, personel yönetimi daha aktif bir şekilde sağlanılabilir.

  1. Personel harcamalarını kontrol altına alma

Personel için hesaplanan doğru puantaj sayesinde maaş ödemeleri de tam olarak yerine getirilir. Mesai kayıpları atlanmadan veya fazla mesai ödemesi yapılmadan ödemeler hakkaniyetli bir şekilde yerine getirilebilir.

  1. Birden fazla firma personeli takip edilebilir

Farklı markalar altında birden fazla firmanız varsa, tek bir PDKS sistemiyle iki veya daha fazla firmanın personel takibi yapılabilir. Böylece her firma için ayrı ayrı PDKS yazılımına para ödeme söz konusu olmaz.

PDKS sistemiyle daha iyi bir personel yönetimi mümkün hale geliyor. Firmaların personelle ilgili politikalarını da etkileyecek veriler ve raporlar sunan PDKS yazılımı çok fazla personele sahip kurumlar için pratik bir takip sağlar.

Personel Devam Kontrol Sistemleri hakkında daha fazla bilgi için: www.icsltd.com.tr